Książka telefoniczna – Test internetowych książek telefonicznych

Książka telefoniczna – Sprawdzamy, która jest najlepsza

Niemal co roku, zaraz po opublikowaniu różnych badań statystycznych dotyczących czytelnictwa w Polsce słyszy się, że ich wyniki są wręcz zatrważające, a Polacy praktycznie wcale nie czytają. Pomijając to, jak te statystyki mają się wobec rzeczywistości bez dwóch zdań można stwierdzić, że na pewno nie ma osoby, która nie miałaby w rękach jakieś książki. Nawet jeśli w prawdzie jej nie przeczytała, a tylko wyszukała w niej niezbędne dla siebie informacje. Mowa tu chociażby o książce kucharskiej, leksykonie, słowniku, encyklopedii, czy innym kompendium wiedzy. Przykładem może być także książka telefoniczna, z której przynajmniej raz w swoim życiu korzystała chyba każda osoba.

Od przeszłości do nowoczesności – książka telefoniczna przeniesiona do internetu

Któż z nas nie widział kiedyś książki telefonicznej? Być może było to jakiś czas temu, bo teraz nie jest ona już tak powszechnie używana. Jednak istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że rzuciła się ona nam w oczy. Taka książka charakteryzuje się zwykle dość pokaźnymi rozmiarami, więc trudno, żeby umknęła naszej uwadze. Można stwierdzić, że książka telefoniczna to duża baza danych, które uporządkowane są wedle określonej metody. Systematyka, jaką obierają twórcy takich zestawień opiera się zwykle na alfabetycznym ułożeniu nazwisk osób mieszkających w danej miejscowości, do których przypisane są ich numery telefonów. Historia tworzenia takich spisów abonentów sięga końca XIX wieku. Bowiem w 1878 roku w Stanach Zjednoczonych wydano pierwszą książkę telefoniczną. Jednak teraz taka książka w papierowej formie staje się już atrybutem starych czasów i swego rodzaju pamiątką z przeszłości.

Jak znaleźć numer do abonenta prywatnego?

Szukasz numeru telefonu do koleżanki ze szkolnych lat? Chcesz złożyć świąteczne życzenia kuzynce, ale niestety nie pamiętasz, gdzie zapisałaś sobie jej numer? Obecnie nie stanowi to żadnego problemu. Jest kilka sposobów na wyjście z tych sytuacji. Jednym z nich jest oczywiście skorzystanie z tradycyjnej książki telefonicznej. Jednak w dzisiejszych czasach już praktycznie nikt nie ma jej w swoim domu. A nawet gdyby, to zwykle w tego typu książkach mamy jedynie spisy numerów z najbliższej okolicy, z naszego powiatu czy województwa. A co, jeżeli osoba, której namiar próbujemy odszukać mieszka na drugim końcu Polski? Nasza stacjonarna książka może nie obejmować aż tak wielkiego obszaru. Wtedy z pomocą przychodzi nam Internet, który oferuje możliwość wyszukiwania numerów w książce telefonicznej online. Wtedy wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy posiadane przez nas dane dotyczące konkretnej osoby, a na ekranie monitora wyświetli się nam jej numer telefonu.

Jak wyszukać numer do firmy, instytucji lub urzędu?

A co w przypadku, gdy chcemy skontaktować się z danym urzędem lub bankiem? Jak znaleźć numer do mechanika czy hydraulika? Co musimy zrobić, jeśli mamy potrzebę zapisania się na wizytę u lekarza, a nie znamy numerów do specjalistów? Wtedy znalezienie numeru wydaje się być jeszcze łatwiejsze. Bowiem często wystarczy wejść na oficjalny portal danej instytucji i tam znajdziemy wszystkie dane kontaktowe. Często numery telefonów tego typu zostają publikowane także w lokalnej prasie. Jednak jeśli tam ich nie znajdziemy możemy również skorzystać z internetowej książki telefonicznej. Sprawdziliśmy już kilkanaście serwisów oferujących taką usługę ale uważamy, że na tej stronie można znaleźć najlepsze informacje https://ksiazkatelefoniczna.info Tylko wtedy, przy wyszukiwaniu i wpisywaniu danych, które już posiadamy zaleca się oznaczenia opcji, wskazującej, że poszukujemy numeru firmy, a nie osoby prywatnej. Po krótkiej chwili wyświetli się nam numer, na który możemy zadzwonić.

książka telefoniczna

Innowacyjna wyszukiwarka danych kontaktowych.

Dużą zaletą, którą posiadają książki telefoniczne w wersji online jest cecha ciągłej aktualizacji i dodawania nowych treści. Wchodząc na stronę internetową interesującej nas wyszukiwarki numerów mamy możliwość samodzielnego dodania swojego numeru do bazy. Dzięki temu inne osoby będą mogły się z nami skontaktować. Nowoczesność takiego rozwiązania sprawia, że cieszy się ono dużą popularnością. Nie dziwi więc fakt, że obecnie tradycyjne książki telefoniczne zostały niemal całkowicie wyparte przez swoje internetowe następczynie.

0 thoughts on “Książka telefoniczna – Test internetowych książek telefonicznych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *